چگونه نرم افزار برنامه‌ریزی منابع سرمایه‌ای(ERP) می تواند از مبارزه با اپیدمی مواد مخدر حمایت بکند؟

اخیرا بحران استفاده از مواد مخدر در ایالات متحده از اواخر دهه ۱۹۹۰ آغاز شده است، اما در سال‌های اخیر به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است. بیش از ۱۱۵ نفر در ایالات متحده آمریکا هر روز به علت مصرف بیش از حد مجاز مواد مخدر می‌میرند، و از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ این میزان به بیش از  ۳۰ درصد و حتی تا ۵۴ درصد در برخی مناطق رسیده است. علاوه بر این، به عنوان مثال اعتیاد هروئین. تخمین زده می‌شود که ۸۰ درصد افرادی که از هروئین استفاده می‌کنند، در اولین بار بیش از حد مصرف می‌کنند.

 

Related image

 

این بحران یک مسئله حل نشده باقی مانده است، در حالی که میزان مرگ و میر از مصرف بیش از حد مواد مخدر همچنان در سراسر کشور در حال افزایش است. تعجب آور نیست که اپیدمی مبارزه با مواد مخدر بویژه در مورد کنترل اکوسیستم‌های پیچیده سازمان‌هایی که نقش مهمی دارند، دشوار است. از توزیع کنندگان داروخانه‌ها به سازمان‌های نظارتی، به پزشک تجویز کننده تا حد زیادی به بیمار، هر نهاد نیاز دارد تا راه‌هایی را برای کمک به کنترل بحران تعیین کند. بدون یک راه حل فوری برای مشکل چند گانه، الزامات مورد نیاز سازمان ملل متحد برای مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده (DEA) برای پیگیری فروش مواد مخدر برنامه ۲ که شامل مواد مخدر هستند، یک قدم در مسیر درست است؛ با این حال، صنعت باید گزینه‌های اثبات شده برای حمایت از مدیریت بهتر مواد مخدر را در نظر بگیرد. برای توزیع کنندگان دارو، نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) می تواند یک ابزار موثر برای مبارزه با این بحران در سراسر کشور باشد.

ERP یک نرم افزار مدیریت کسب و کار است که فرآیندهای کسب و کار اصلی را به یک پلت فرم قابل مدیریت متصل می کند. این اغلب شامل برنامه‌های مختلفی است که سازمان‌ها می‌توانند برای جمع آوری، مدیریت و تفسیر داده‌ها برای کمک به مدیریت کسب و کار با کارآیی و دقیق‌تر استفاده کنند. در حالی که بسیاری از شرکت‌های دارویی دارای سیستم‌های ERP هستند، مدیریت داده‌ها، گزارش دهی و قابلیت‌های تحلیلی فقط برای اعمال مدیریت بهتر توزیع مواد مخدر استفاده می شود.

DEA به همه توزیع کنندگان دارویی نیاز دارد که داده‌های معامله با سیستم‌های کنترل شده (CSOS) را با استفاده از فرمت گزارش ویژه برای همه مواد کنترل شده از جمله مواد مخدر، بر اساس مقررات مواد غذایی و داروی (FDA)، ارائه نمایند. این گزارش‌ها باید ظرف دو روز کاری از زمان تحویل سفارش به DEA ارسال شود. مشتریان دارویی دارای محدودیت‌های دقیق در مقادیر مواد کنترل شده‌ای هستند که می‌توانند خریداری کنند و این گزارش‌ها ردیابی را قادر می‌سازد تا اطمینان حاصل شود که این احزاب بیش از حد مجاز خرید نمی‌کنند. چالش این است که بیشتر توزیع کنندگان داروی این گزارش را به صورت دستی ایجاد می‌کنند. نیاز به تجزیه و تحلیل از طریق بسیاری از داده‌ها و مرجع مرجع گزارش‌های گذشته و سفارش‌های خرید، احتمال خطای انسانی را افزایش می‌دهد که می‌تواند منجر به گزارش نادرست شود. ERP می‌تواند پیگیری و  امضای دیجیتالی هر معامله را داشته باشد، همچنین اطلاعات ذخیره شده در مورد تعداد مواد کنترل شده خریداری شده و نحوه برخورد با مجوز. قادر بودن ارسال خودکار این داده‌ها را در عرض چند ثانیه نه تنها در زمان های مهم شرکت صرفه جویی می‌کند، بلکه باعث اطمینان حاصل شدن از اینکه داده‌هایی که به DEA گزارش می‌دهند دقیق است. نرم افزار ERP شامل قالب گزارش CSOS است، بنابراین این گزارش‌ها می‌توانند تولید شوند و بلافاصله با DEA به اشتراک گذاشته شوند.

نرم افزار ERP نه تنها گزارشات پیچیده را واضح‌تر نمی‌کند بلکه کارآمدتر نیز می کند، همچنین توانایی تجزیه و تحلیل داده‌های وسیع را دارد. این داده‌ها می‌توانند بینش‌های قدرتمند خود را به طور خودکار باز کند و توزیع کنندگان هشدار دهنده الگوهایی را که می‌توانند در نظارت بر فعالیت مشکوک مفید باشند اثبات کنند. به عنوان مثال، سیستم‌های ERP می‌توانند هر خرید را انجام دهند و اگر مشتری مقدار بیشتری از مواد مخدر را به صورت ماهانه در یک ردیف خریداری کند، سیستم می‌تواند توزیع کننده الگوی غیر عادی را هشدار دهد. توزیعکننده سپس می‌تواند به این نکته توجه کند که چرا این اتفاق می‌افتد در صورتی که خرید غیرقانونی یا بیش از حد مجاز انجام شود، به طور صحیح هشدار داده می‌شود. سیستم‌های ERP می‌توانند اطلاعات تامین کننده و خریدار را ایمن کنند، از جمله مجوز‌ها و کمک هزینه‌های خود ذخیره کنند. اگر یک تامین کننده یا خریدار سعی در خرید یک داروی بدون مجوز مناسب داشته باشد، یا اگر آنها مقداری را خریداری کنند که سیستم نظارت نظارتی نظم (SOM) خود را که از توزیع کننده هشدار می‌دهد، در صورت وجود اختلال می‌تواند به مقامات مناسب هشدار دهد. این ابزار تجزیه و تحلیل همچنین می‌تواند در شناسایی مناطق مشکل احتمالی مربوط به بحران اپيوئيد مفید باشد. به عنوان مثال، اگر خریداران از یک منطقه از ایالات متحده خرید مواد مخدر بیشتری نسبت به حالت طبیعی داشته باشند، می‌تواند به مشخص کردن مناطق خاصی که باید مورد توجه قرار گیرند، کمک کند. افزایش دیدگاه تجزیه و تحلیل می‌تواند به تنظیم کنندگان افرادی که مجوز‌های خود را مورد سوء استفاده قرار می‌دهند و تشخیص توزیع مواد افیونی بیشتر را تشویق کنند.

در حالی که بسیاری از افراد با تجویز، خرید و توزیع مواد مخدر درگیر هستند، بدون تردید اینکه هر کس باید نقش خود را برای کمک به مبارزه با بحران مبارزه با مواد مخدر ایفا کند. نرم افزار ERP فقط توزیع کننده های دارویی یک طرفه می تواند به مبارزه با بحران مخدر کمک کند، اما این ابزار قدرتمند در حال حاضر در دست بسیاری از شرکت ها است. با داشتن یک سیستم ERP به روز شده با قابلیت‌های تجزیه و تحلیل، و حتی بهتر، گزارشات و قابلیت‌های نظارت دارویی خاص، برای به حداکثر رساندن ارزش نرم افزار ERP حیاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دو × چهار =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست