۵ سوال برتر هنگام انتخاب یک نرم افزار مدیریت منابع سرمایه‌ای(ERP)

پیاده سازی یک سیستم ERP کاری کوچک نیست؛ این مقدار زیادی از زمان و منابع را دریافت می‌کند و اگر شما به طور کامل مطلع نباشید، هزینه آن بسیار بالاتر خواهد بود. این احتمالا پیش از این چندین بار گفته شده است، اما اگر بخواهید یاد بگیرید، باید سوالاتی بپرسید. از آنجا که سیستم های ERP تا حد زیادی گسترده هستند و برنامه های کاربردی آن تا کنون رسیدن به آن، سوالات تقریبا بی حد و حصر برای پرسیدن وجود دارد. از کنجکاوی های پیاده روی تا سؤالاتی در مورد ارزیابی نرم افزار، در اینجا از ما سوالات خود را در طول ماجراجویی ERP خود بپرسید.

 

Related image

 

نصب در محل یا در رایانش ابری؟

آه، سوال بی نظیر بزرگ در IT. در حالی که سیستم‌های مبتنی بر رایانش ابری بسیار محبوب‌تر در سال های اخیر تبدیل شده اند، تعدادی از دلایلی که کسب و کار شما ممکن است انتخاب کنید برای حفظ فایل‌های خود به صورت محلی نصب شده و  ذخیره وجود داشته باشد. به عنوان مثال: هزینه‌ها، امنیت، و نیاز شرکت شما برای سفارشی سازی، همه به تصمیم شما بستگی دارد. ذخیره سازی پرونده‌های پیش فرض اغلب به عنوان هزینه‌های سرمایه محسوب می‌شود. ذخیره سازی فایل مبتنی بر ابر یک هزینه عملیاتی است که به شما هزینه اضافی را می‌دهد که طولانی‌تر از آنکه شما به سرویس مشترک شوید. بسیاری از ارائه دهندگان راه حل ERP نیز ترکیبی از دو را ارائه می‌دهند تا نیازهای مشتریان خود را بهتر سازند. ERP نصب در محل در مقابل ERP ابری را مقایسه کنید.

 

چه نوع پشتیبانی و آموزشی ارائه دهنده ERP پیشنهاد می‌کند؟

سیستم‌های ERP فوق العاده پیچیده هستند، بنابراین شما واقعا نیازی به انجام چنین کارهایی ندارید. شما مجبور هستید در بعضی از نقاط با سیستم خود وارد شوید. ما پیشنهاد می‌کنیم از چه نوع پشتیبانی و آموزش ارائه دهنده ERP می توانید استفاده کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که مشاوران فروشندگان با شما از پیاده سازی، پیاده کردن، و چند ماه بعد، با شما کار خواهند کرد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که گزینه‌های متعددی برای دسترسی به مشاوره وجود دارد. آموزش کامل کاربر نهایی باید از طریق راه دور، در محل و جلسات کلاس درس در دسترس باشد تا اطمینان حاصل شود که کارکنان به طور کامل برای استفاده از سیستم اطمینان دارند.

 

چگونه می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که پروژه پیاده سازی از بودجه تجاوز نمی‌کند؟

پروژه‌های ERP برای بدست آوردن بودجه‌های تعیین شده، بسیار مشهور هستند. در واقع، Gartner گفته است که ۵۷ درصد از تمام پروژه‌های ERP  بیش‌ از ۱۸۹ درصد از بودجه اصلی را پرداخت می‌کنند. بله شما باید سعی کنید با یک شرکت که معتقد به پرداخت صورتحساب ثابت است، کار کنید. به این ترتیب شما می‌توانید قیمت دقیق پروژه را قبل از شروع با دانستن اینکه سیستم شما را در وضعیت کمبود بودجه قرار نمی‌دهد.

 

آیا نرم افزار نیازهای کسب و کار من را برآورده می‌کند؟

احتمالا مهمترین سوال در این لیست با توجه به دلایلی روشن است. بیشتر سیستم‌های ERP با توجه به ارزش آنها قادر به عملکرد در سطوح پایه می‌باشند. چالش شما یافتن یک سیستم است که برای کسب و کار شما کار می‌کند. اگر سازمان شما نیاز به تعدادی از بخش‌های اداری داشته باشد، شما باید یک سیستم را پیدا کنید که به این موضوع رسیدگی می‌کند. اگر قصد دارید سیستم حقوقی ERP را پیدا کنید، باید با یک فروشنده نرم افزاری صحبت کنید که زمان را برای درک کسب و کارتان صرف خواهد کرد.

 

چه ویژگی‌هایی را شرکت من استفاده خواهد کرد؟

این سوال با سؤال بالا روبرو می شود. راه حل‌های ERP این روزها توانایی پوشش در اصل هر فرایند تجاری است که می‌توانیدبه آن فکر کنید. سوال برای سازمان‌های میانی بازار این است که آیا شما به تمام این توانایی‌ها نیاز دارید یا خیر. اغلب موارد، ویژگی‌های ERP ممکن است خیلی تخصصی باشد که برای یک شرکت بسیار مفید باشد یا شاید یک شرکت ممکن است یک ویژگی موجود یا برون سپاری داشته باشد. در اینجا خط پایین این است که برای ویژگی‌هایی که شرکت شما نیازمند نیست و یا در آینده استفاده نخواهید کرد، پرداخت نکنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

12 + هجده =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست