چگونگی حل ۵ چالش شایع برنامه‌ریزی منابع سرمایه‌ای(ERP)

سیستم‌های ERP با هم همپوشانی می‌کنند و تعداد زیادی از این فرایندهای تجاری را تعریف می‌کنند و جریان داده ها را بین آن‌ها فعال می‌کنند. با جمع آوری داده‌های توزیع شده مشترک سازمان از منابع مختلف، سیستم‌های ERP از انجام تکثیر داده‌ها جلوگیری می‌کنند و یکپارچگی داده‌ها را با “منبع منحصر به فرد حقیقت” ارائه می‌دهند. اما در این مقاله، ما بر پنج مورد عمده ترین چالش‌های اجرای نرم افزار ERP تمرکز داریم.

Image result for lost puzzle piece

مدیریت داده‌ها

صرف نظر از تعداد برنامه‌هایی که شرکت پیاده سازی می‌کند، همیشه یک منبع داده با یک سیستم ERP وجود دارد. بدون استفاده از ERP، شرکت‌ها انرژی و زمان زیادی را صرف جمع آوری داده‌های جداگانه از صفحات گسترده، منابع حسابداری و سفارشات فروش برای کشف موقعیت مالی کلی شرکت می‌کنند. با پیاده سازی یک سیستم ERP کاملا یکپارچه، مقدار قابل توجهی از زمان را می‌توان با حذف ورودی دوگانه اطلاعات و مورد نیاز برای انجام جستجوهای داده‌ها در مکان‌های مختلف ذخیره کرد.

قابلیت ردیابی لوط

هنگامی که شرکت‌ها سیستم ERP ندارند، تولید کنندگان باید به صورت دستی در وارد کردن شماره به صفحات گسترده شوند. مسئله این است که مطالب دقیق را در صفحات پیچیده ورود کتابچه راهنمای کاربر برای نگه داشتن تعداد زیادی از مواد خام مورد استفاده در چندین محصول به پایان برساند و به مشتریان متعدد حمل می‌شود. سیستم ERP هر دو ردیابی رو به جلو و عقب را ارائه می‌دهد که اطلاعات را از ابتدای فرایند تا انتها به حساب می‌آورد. با قابلیت ردیابی کامل، کنترل کیفیت و تضمین کیفیت، مزایای بسیاری را اضافه می‌کند.

مدیریت سطوح موجودی

هنگامی که برای کنترل موجودی مطرح می‌شود، مهم است که تعادل بین داشتن بیش از حد یا کافی بودن پیدا کنید. نگه داشتن مقادیر مناسب موجودی صحیح، تضمین می‌کند که یک شرکت یا سازمان می‌تواند نیازهای مشتریان خود را برآورده کند. زمان هدایت باید در هنگام بررسی موجودی مورد توجه قرار گیرد زیرا انتظار می‌رود تا عرضه مواد خود را کاملا از بین ببرد، می‌تواند مشکلات ایجاد کند.

کاربرد مدیریت موجودی یک سیستم ERP تولید کنندگان را برای شفافیت و شمارش موجودی لازم برای برنامه ریزی تولید افزایش می‌دهد. با شروع سفارشات فروش مشتری، موجودی به حساب می‌آید و هر کمبودی بلافاصله ذکر می‌شود. اگر کمبود وجود دارد، ERP سپس به طور خودکار وضعیت سفارش موجودی را تغییر خواهد داد تا آن را برای هر گونه درخواست فروش اضافی در دسترس نباشد. سایر توابع شامل نظارت بر استفاده از آیتم ها و گزارش وضعیت موجودی نیز وجود دارد.

گزارش دقیق و دسترسی به داده‌های زمان واقعی

استفاده از توانایی‌های گزارش دهی درست در یک سیستم ERP می‌تواند یک ابزار برای دید در دسترس را ایجاد کند. اطلاعات پایگاه داده به طور خودکار در زمان واقعی با هر تراکنش در سراسر سیستم به دقت مطلوب به روز می‌شود. داده‌ها به شما امکان می‌دهد خلاصه‌های پیش بینی شده و پیش بینی‌های هدف را تعیین کنید. داده‌های کامپایل شده در یک سیستم ERP می‌تواند برای مطابقت با الزامات فردی شرکت طراحی شده و اجازه می‌دهد تا سهولت توزیع داخلی و خارجی داده‌های گزارش دهی را آسان کند.

برنامه ریزی مواد مورد نیاز (MRP)

MRP بخش دیگری از یک سیستم یکپارچه ERP است که به چالش‌های مدیریت منابع اشاره دارد. MRP برنامه ریزی تولید، برنامه ریزی و سیستم کنترل موجودی است که برای مدیریت فرایندهای تولید استفاده می‌شود. برنامه ریزی تولید از ظرفیت تولید و منابع مواد با استفاده از داده‌های تولید تاریخی و پیش بینی فروش استفاده می‌کند. MRP هنگامی که به درستی اجرا می شود،  جریان‌های نقدی را کاهش می‌دهد و سودآوری شرکت را با محاسبه برنامه تولید مطلوب بر اساس برنامه تولید اصلی، پیش بینی فروش، وضعیت موجودی و سفارش‌های بازار، افزایش می‌دهد.

MRP همچنین می‌تواند ضایعات را با ارائه اطلاعات در مورد خرید مقدار مناسب موجودی در زمان مناسب کاهش دهد و آخرین فریم زمان ممکن برای تولید کالاها و خرید مواد خام را در حالی که هنوز در شرایط مهلت مشتری قرار دارد، تعیین می‌کند. با استفاده از MRP در یک سیستم ERP، تغییرات در برنامه تولید می‌تواند بلافاصله برای هر گونه تغییر در سفارشات و / یا مواد به روز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

چهار − دو =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست