چگونه برنامه‌ریزی منابع سرمایه‌ای(ERP) می‌تواند کسب و کار شما را ساده تر کند؟

برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) یک راه حل مبتنی بر نرم افزار برای مشکل قدیمی از زمان شرکت برای انجام وظایف اداری روزانه است. ERP، که قابلیت کارکردن و پیچیده تر و آسان تر از استفاده از نرم افزار اتوماسیون، را در میان روش های نوآورانه و ساده تر می توان کسب و کار خود را هم زمان و هم پول صرف کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه چگونه ERP می تواند به کسب و کار شما کمک کند، ادامه دهید.

یکپارچه سازی اطلاعات

یکپارچه سازی اطلاعات به ویژه برای بررسی عملکرد مالی مفید است. یک کسب و کار بزرگ از تعدادی از ادارات و افراد مختلف اطلاعات مالی مانند اعداد درآمد، حقوق، فروش و غیره داشته است. ERP به شما این امکان را می دهد که این اطلاعات را به یک گزارش متصل کنید که تصویر کامل و دقیق تر از کارایی کلی شرکت شما را نشان می دهد.

یکپارچه سازی اطلاعات در زمان واقعی همچنین باعث افزایش برخی از مزایای بهره وری جدی می شود. به عنوان مثال، یک کسب و کار که سفارش مشتریان برای انجام آن را انجام می دهد، یک کسب و کار مبلمان را در نظر بگیرید. با نگه داشتن تمام اطلاعات مربوط به هر سفارش مشتری در استاندارد یک استاندارد (بیشتر در آن در یک لحظه) سیستم را بسیار آسان تر برای پیگیری سفارش و پیشرفت آن می شود. به نوبه خود، این نیز باعث می شود که برنامه ریزی سهام را برنامه ریزی کرده و محاسبات مربوط به فروش مورد نظر را محاسبه کند. در حال قادر بودن به صورت فوری در دسترس بودن یک مورد خاص را بررسی کنید.

استاندارد سازی

برای شرکت‌های تولیدی، ادغام اطلاعات در یک سیستم ERP یک مزیت دارد. به عنوان مثال، سیستم های ERP معمولا با روش های پیش نصب شده برای خودکار سازی برخی از جنبه های فرآیند تولید می‌آیند. استاندارد سازی حداکثر فرایندهای تولیدی که ممکن است امکان صرفه جویی قابل توجهی را از لحاظ زمان و پول داشته باشد.

برای انواع دیگر کسب و کار، استاندارد سازی اطلاعات به فرمت های خاص باعث می شود که آن بیشتر قابل دسترسی باشد، به ویژه اگر آن را با هر کس دیگری در خارج از شرکت به اشتراک بگذارید یا به طور موقت با آنها کار کنید. برای صنایع که در آن کار بین کارکنان در صنعت بسیار خوب است، استاندارد سازی اطلاعات به یک فرمت رایج امکان می دهد و بنابراین همکاری بین کسب و کار را تشویق و ساده می کند.

بعضی از شرکت هایی که از سیستم های ERP استفاده نمی کنند، متوجه می شوند که باید وظایف ساده ای مانند به اشتراک گذاشتن اطلاعات بین ادارات، نیازی به پیچیدگی نداشته باشند. این اغلب نتیجه هر بخش با استفاده از سیستم های نرم افزاری مختلف به یکدیگر است و این تاثیر عمیق تر بر عملیات روزمره دارد که ممکن است در ابتدا فکر کند. با استفاده از سیستم یکپارچه، یکپارچه و استاندارد شده ERP به این معنی است که ادارات مختلف می توانند پایگاه های مشابه دسترسی داشته و ویرایش کنند و به طور خودکار اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

اتوماسیون

اتوماسیون در قلب ERP و بزرگترین نقطه فروش آن است. خودکار سازی وظایف اداری و مالی، از جمله آنچه که معمولا به وظایف “پایان روز” اشاره می شود، صرفه جویی قابل توجهی از زمان و پس از همه، زمان پول است! مناطق دیگری که اهداف خوبی برای اتوماسیون دارند، عبارتند از حقوق و دستمزد، سفارشات و وظایف خدمات مشتری.

برنامه ریزی منابع سازمانی اجازه می دهد تا کسب و کارهای بزرگ و کوچک به طور یکسان به صرفه جویی قابل توجهی با استاندارد سازی سیستم های نرم افزاری و فرمت های داده بین بخش های مختلف و برای انواع مختلف وظایف آماده باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

شانزده + 10 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست