چگونه بخش خصوصی می‌تواند به پیشرفت شهرهای هوشمند کمک کند؟

اخیرا در هاوایی میزگردی با ذینفعان مختلف، مشاوران و کارشناسان برای بحث در مورد آنچه که می‌تواند برای سرعت بخشیدن به توسعه شهرهای هوشمند انجام شود برگزار شد.

یک نتیجه کلیدی: بخش خصوصی را درگیر کنید.

ریچارد راب سباستین شرکت کننده در کنفرانس خبری – مشاور اصلی برای تحول دیجیتال که متخصص در مشاوره هوشمندانه در سراسر آسیا و اقیانوسیه است – می‌گوید خصوصی سازی یک نقطه تکرار، در بحث بود.

در حالی که بسیاری از طرح‌های هوشمندانه شهری در آسیا و اقیانوس آرام به طور طبیعی توسط دولت هدایت می‌شوند، بخش خصوصی نیز رهبری می‌کند، مانند توسعه دهندگان تکنولوژی‌های شهر هوشمند که در پروژه‌های خود قرار می‌دهند.

“توسعه دهندگان با تمام قوای کار خود مشغول شهر هوشمند هستند” –  ریچارد راج سباستین، مشاور اصلی انتقال دیجیتال در فراست و سالیوان

سباستین می‌گوید که احتمالا در سال‌های آینده شاهد افزایش بیشتر این موارد خواهیم بود، که آیا این مدل در قالب یک مدل همکاری با دولت یا شرکت‌های خصوصی که برای خود عمل می‌کنند –  اگر چه هیچ چیز دیگری بجز بودجه نمی‌تواند ابتکارات شهر هوشمند را تسریع بکند.

چالشی دیگر برای پروژه‌های شهر هوشمند، در حال آغاز است. شرکت کنندگان در این جلسه توافق کردند که پاسخ، البته، متفاوت از شهر به شهر است – توکیو به عنوان مثال مشکلات مختلفی را حل می‌کند از جمله بانکوک، و بانکوک دارای مسائل متفاوت نسبت به داکار است.

سباستین می‌گوید همه این‌ها با شناسایی مسائل اصلی که شهروندان با آن مواجه هستند – چه از نظر تراکم ترافیک و چه از نظر آب پاک – آغاز شده است و سپس به بررسی اینکه چگونه فنآوری‌های شهر هوشمند می‌توانند به این مشکلات کمک کنند، آغاز می‌شود.

سباستین در مصاحبه‌ای با تونی پولوس، مدیر عامل ویرایشی ، سخنران برجسته میزگرد، نقش رو به رشد شرکت‌های خصوصی در شهرهای هوشمند و اهمیت مدیریت داده‌ها و حفظ حریم خصوصی در یک شهر هوشمند را بررسی می‌کند.

سیاست گذاری‌های عمده و موفقیت‌های قابل توجهی در زمینهٔ هوش کالبدی شهرها در مقالات مربوط به جایزهٔ فروم جامعه ی هوشمند در سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۰ ثبت شده‌است. شهرهایی مثل سونگدو و سوون و محله ی گنگنم از شهر سئول (کرهٔ جنوبی)، استکهلم (سوئد)، واترلو در اونتاریو و کلگری در آلبرتا (کانادا)، تایپه (تایوان)، میتاکا (ژاپن)، گلاسکو (اسکاتلند)، شهر نیویورک و لاگرانج از جورجیا (ایالات متحدهٔ آمریکا)، و در نهایت سنگاپور همه از شهرهایی بوده‌اند که برای تلاشهای شان در زمینهٔ اضافه کردن شبکه‌های پرسرعت و خدمات الکترونیکی که به پایدار کردن محیط‌های خلاق، رشد و همگانی شدن شهر کمک می‌کرده‌اند، از آنها تقدیر شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

هفده − ده =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست