چهار دلیل برای پافشاری بر روی پروژه مدیریت منابع سرمایه‌ای(ERP) شما

روز گذشته، من مقاله‌ای درباره چگونگی افزایش سرمایه گذاری‌های تجاری در سه ماهه آخر سال گذشته به میزان ۱۰٪ افزایش که بزرگترین رشد در چند سال گذشته است. این افزایش هزینه‌ها به این معنی است که سازمان‌ها در موارد ضروری مانند کارخانه‌ها، تجهیزات و نرم افزار ERP سرمایه گذاری می‌کنند.

در حالی که این خوب است که کسب و کارها اعتماد به نفس و تمایل بیشتری به مصرف داشته باشند، شرکت‌های پیشرو با اجرای ERP بدون برنامه روشن و یا در نظر گرفتن تمام گزینه‌ها ممکن است.

در گزارش ۲۰۱۷ ERP که ماه گذشته منتشر شد نشان می‌دهد که نیاز سازمان‌ها همچنان با هزینه‌های اجرایی، مدت زمان و مزایای آن تحقق می‌یابند. این امر نشان می‌دهد که شرکت‌ها هنوز در تلاش‌هایی جهت دگرگونی دیجیتالی خود راهبرداری و سخت گیرانه نیستند. اگر هر چیزی، نیاز کسب و کار را یک گام به عقب براند، یک نفس عمیق و تفکر قبل از حرکت به جلو با ابتکارات خود نیاز است.

 

ERP-news-600

 

بنابراین، اگر شما در حال بررسی یک پروژه ERP هستید، چهار دلیل برای شما که ممکن است بخواهید این ایده را در نظر بگیرید، توضیح داده می‌شود:

۱٫ فرایندهای کسب و کار شما ممکن است منبع واقعی مشکلات شما باشد.

اغلب سازمان‌ها بر این باورند که نرم افزار جدید ERP چالش‌های عملیاتی و ناکارآمدی آن‌ها را حل خواهد کرد. در حالی که نرم افزار قطعا می‌تواند به افزایش راندمان بهره وری کمک کند، شانس در این است که شما می‌توانید به سادگی مهندسی فرایندهای کسب و کار خود را بهبود بخشید. برای حرکت در راستای بهتری که فرآیندها را نمی‌توان دوباره طراحی کرد، تا زمانی که شما بدانید که کدام نرم افزار که شما در طولانی مدت استفاده می‌کنید، سقوط نکند. در تجربه من بیش از نیمی از بهبود فرآیند کسب و کار را می‌توان بدون اجرای نرم افزار جدید انجام داد – و این پیشرفت‌ها را می توان با کمترین هزینه و خطر انجام داد.

۲٫ طراحی سازمانی شما ممکن است منبع دیگری از مشکلات باشد.

این روش دیگری است که نرمافزار ERP می‌تواند تلاش شما برای تبدیل شدن به کسب و کار بهتر را مختل کند. بدون ERP، شما هنوز هم فرصت‌هایی برای بهبود نقش‌ها، مسئولیت‌ها و ساختار سازمانی خود دارید. بسیاری از شرکت‌ها از پیاده سازی ERP خود به عنوان یک مکانیسم برای بهبود سازه‌های مدیریتی نظیر عملیات استاندارد سازی استفاده می‌کنند، اما اجرای تکنولوژی باعث می‌شود که آب کار مدیریت تغییرات سازمانی واقعی انجام شود. اولا با تعریف و اجرای فرآیندهای دولت آینده شما، پیاده سازی ERP شما بسیار نرم است.

۳٫ گزینه های بسیار خوبی برای سیستم های ERP سنتی و یکپارچه وجود دارد.

من شگفت زده می‌شوم که چگونه بسیاری از CIO ها هنوز در حالت دهه ۱۹۹۰ گیر افتاده اند “ما نیاز به سیستم یکپارچه، بزرگ ERP” را نداریم. این در روز زمانی که گزینه‌ها محدود بود، کار می‌کرد، اما گزینه‌های زیادی در بازار وجود دارد تا محدودیت خود را به گزینه‌های با هزینه بالا، ریسک بالا و غیر انعطاف پذیری محدود کنید. تحولات دیجیتالی پررنگ که توانایی استفاده از نرم افزار چندین فروشنده را ندارند، دیگر نیازی به آنها ندارند. به همین دلیل است که یک دیدگاه عینی از گزینه‌های شما (به عنوان خوانده شده: نه از یک فروشنده نرم افزاری یا مشاور که مجموعه ای از محصولات را از یک فروشنده حمل می‌کند) برای درک طیف وسیعی از گزینه‌ها بسیار مهم است.

۴٫ فناوری-عرفی سازمانی و استراتژی تحول دیجیتال باید اولین قدم به جلو باشد.

استراتژی تکنولوژی-انحصاری و مستقل باید اولین قدم برای تصمیم گیری در مورد تکنولوژی جدید باشد. نه تنها یک نمایه عینی از گزینه‌های خود که شما می‌خواهید ، اما شما می‌خواهید مطمئن شوید که سیستم شما را ارزیابی، انتخاب و پیاده سازی متناسب با یک استراتژی جامع – نه نوعی “فی البداهه” استراتژی ERP بزرگ است. هزینه‌ها و خطرات به سادگی زیاد است تا بتوانید مسیر خود را به سوی هدف بچرخانید.

 

در حالی که برخی از سازمان‌ها همچنان متوجه خواهند شد که نرم افزار ERP تنها یک گزینه مناسب برای نیازهای خود است، این تصمیمات نباید بر اساس تصادف یا شانس باشد. سازمان در معرض خطر زیادی وجود دارد – از جمله امنیت شغلی شما – از این رو مهم است که از کمک مشاوران دیجیتال مستقل دیجیتال در تعیین بهترین مسیر رو به جلو خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

6 − 1 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست