نقش دیجیتال کردن و یکپارچه سازی در اینترنت اشیا(IoT) صنعتی

اینترنت اشیا(IoT) صنعتی یا IIoT برنامه‌های کاربردی را با هدف ادغام ماشین آلات، تولید داده‌ها، محاسبات، تجزیه و تحلیل داده‌ها و اقدامات بصری برای بهبود عملیات مختلف در داخل یک سازمان یا کارخانه صنعتی معرفی شده‌اند. هدف اصلی بعدی IIoT جمع آوری تمام داده‌ها از دستگاه‌های متصل شده و ذخیره آن‌ها در ابر و تجزیه و تحلیل آن‌ها از طریق تجزیه و تحلیل داده‌ها برای اجرای فعالیت‌های مختلف مانند اتوماسیون خانگی، اتوماسیون ماشین آلات صنعتی و اتوماسیون ناوگان با استفاده از برنامه‌های تلفن همراه و دستگاه‌های فرمان صوتی(VCD) می‌باشد.

 

اینترنت اشیا(IoT)

 

اینترنت اشیا(IoT)

IIoT نقش مهمی ایفا می‌کند و مزایای رقابتی بیشتری را برای سازمان‌ها تضمین می‌کند در حالی که آن‌ها با چالش‌های رقابتی در شرایط فعلی بازار مواجه هستند. IIoT به طور گسترده به عنوان صنعت ۴٫۰ شناخته می‌شود و اغلب به عنوان انقلاب صنعتی چهارم نامیده می‌شود که چارچوب ویژگی‌های سنتی مختلف توابع صنعتی مانند مدل‌های کسب و کار، زنجیره ارزش و مفاهیم محافظت در محصولات و خدمات را تغییر می‌دهد.

اینترنت اشیا(IoT)، دیجیتال سازی و ادغام زنجیره ارزش، محصولات و خدمات و ایجاد مدل‌های خلاقانه تجاری دیجیتال را تسهیل می‌کند. IIoT یک روابط همکاری بین فرآیند و افراد ایجاد کرده است که منجر به مدیریت زنجیره تامین بسیار کارآمد برای سازمان می‌شود.

امروزه ۷۰ درصد از معاملات تجاری در تقریبا ۱۸۰ کشور در SAP و چارچوب اخیر آن اجرا می‌شود، لئوناردو تجزیه و تحلیل برای تبدیل فرآیندهای کسب و کار سازمان است. لئوناردو تمام عوامل موجود در زنجیره ارزش یک شرکت را متصل می‌کند و آن‌ها را به محصولات متصل، افراد متصل، بازار متصل، دارایی‌های مرتبط، ناوگان متصل و زیرساخت متصل می‌کند. این رفتار متصل باعث می‌شود که زنجیره ارزش سازمان‌ها کارآمد و با ارزش‌تر باشد، با شبکه‌های زنجیره‌ای قابل ملاحظه و مدیریت زنجیره تامین بیشتر، بهبود پیش بینی شده، استفاده بهینه از منابع، افزایش تجربه مشتری، امکانات اتوماسیون اتوماتیک، مدیریت ناوگان کارآمد، ژئو ردیابی خودرو و مدیریت انرژی موثر است.

بهره برداری از برنامه‌های کاربردی IIoT به فرآیندهای کسب و کار صنعتی یک تحول دیجیتال ارزشمند و محاسبات ابر رایانه‌ای از برنامه‌های کاربردی کسب و کار را به ارمغان می‌آورد. این یک راه جامع برای دستیابی به یکپارچه سازی یکپارچه IIoT به کسب و کار برای نتایج بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دو × 3 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست