سه راهکار برگزیده برای امنیت سایبری شرکت های بزرگ

امن کردن شبکه

یکی از مهمترین مواردی که یک کسب و کار میتواند انجام دهد این است که شبکه خود را از داخل و خارج محدود کند. این کار را می توان از طریق چند راه انجام داد. اولا اگر از شبکه‌ی وایفای استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که نقطه دسترسی شما پنهان است و با استفاده از فایروال رمزگذاری شده است. این یک مانع سخت برای هکرها است که باید از ابزار و دستگاه های دیگر برای دسترسی به شبکه شما استفاده کنند. این کارشبکه داخلی شما را از ویروس های خارجی و بازدید کنندگان ناخواسته محافظت می کند. همچنین مهم است که اگر شما از سوئیچ استفاده می کنید ،این دستگاه امن ترین و به روز ترین باشد. به طور منظم تمام دستگاه های خود را به روز کنید و یک کارمند به طور منظم بر تمام ترافیک‌ها نظارت کند. تنها راه برای برقراری امنیت یک شبکه، نظارت دائمی و رمزگذاری تمامی داده‌ها است.

آموزش کارکنان

هیچ چیز مهمتر از کارمند تحصیل کرده‌ای نیست که از تهدید آگاه است و می داند چگونه با آنها برخورد کند. گاهی اوقات موثرترین استراتژی این است که یک شخص حرفه‌ای در زمینه‌ی امنیتی سایبری را استخدام کنیم که می تواند آنچه که یک ویروس است را از بین ببرد و همچنین نحوه ایجاد کلمه عبور موثر و نحوه رمزگذاری فایل ها را به خوبی بداند.

دانش بیشتر کارکنان شما باعث کاهش تهدیدات محتمل می‌شود. هیچ چیز خطرناک تر از کارمندانی نیست که سیاست های دانلود را نادیده می گیرد و پس از آن به صورت تصادفی یک ویروس را دانلود می کند و یک رخنه را آغاز می کند. این ترسناک است که میز کارمند خود را با یادداشت های چسبنده که حاوی کلمه عبور و سایر اطلاعات حساس است، مشاهده کنید.

اطلاع دادن به کارکنان شما در مورد چگونگی برخورد با تکنولوژی در ایمن ترین راه ممکن، بهترین راه برای جلوگیری از هر گونه هک و یا سوء استفاده است. همیشه مهم است که کارمندان خود را در بالاترین حد استانداردهای امنیتی قرار دهید.

بروز بودن

کاملا ضروری است که تکنولوژی شما به امروز باقی بماند و همیشه جدیدترین نسخه باشد. این مقوله می تواند یک دردسربرای متخصصان فناوری اطلاعات در شرکت شما باشد، اما باید بدانید که یک امر ضروری است. به روز رسانی سیستم عامل ها و نسخه های سرور اغلب امنیتی بالاتر را به ارمغان می آورد. حتی به روز رسانی کامپیوتر های ساده که شرکت شما از آن استفاده می کند می تواند به طور کامل تیم های کارمندی شما را امن کند.

حتی با بهترین نرم افزار توسعه یافته توسط مجرب ترین مهندسان نرم افزار، دستگاه های قدیمی دارای نقاط ضعف هستند که می توانند از طریق USB ها و CD-ROM ها مورد سوء استفاده قرار گیرند. همچنین مهم است که پورت ها رمزگذاری شوند به طوری که در هر زمان بتوان فقط از دستگاه های ثبت شده و شناخته شده استفاده کرد. اگرچه به نظر می رسد که این امری سخت گیرانه است که تمامی دستگاه های مورد استفاده شرکت شما، از جمله تلفن های همراه، ثبت شوند؛ اما با این کار می توان اطمینان حاصل کرد که کاربران غیر مجاز در شبکه داخلی شما رخنه نکنند. همچنین این کار می تواند برای پیدا کردن منبع یک حمله یا جلوگیری از آن موثر باشد. با وجود این که به روزرسانی تمامی تکنولوژی ها می تواند برای شرکت‌ها هزینه ساز باشد، اما قربانی یک حمله‌ی سایبری بودن بسیار زیان‌آورتر است.

مجموعه خبره با هجده سال سابقه در بحث امنیت سایبری، بهترین راه‌کارها را چه از نظر سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری ارائه میکند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به سایت مجوعه خبره مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

12 − 9 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست