Magneto

این نرم‌افزار یک نرم‌افزار متن باز است که در سال ۲۰۰۸ زیر نظر شرکت Varien توسعه داده شده است. اخیرا این شرکت اسم محصول خود را به Magneto تغییر داده است. این سامانه به عنوان یک پیشرو در عرصه تجارت الکترونیکی به حساب می‌آید. پلتفرم آن‌ها چیزی در حدود ۵۰ بیلیون دلار تراکنش را سالانه برآورده می‌کند.

شعار این مجموعه “نسل بعدی بازگانی دیجیتال، سفارشی‌سازی شده فقط برای کسب و کار شما” می‌باشد.

Magneto در سه نسخه موجود است: نسخه عمومی، نسخه سازمانی، نسخه سازمانی مبتنی بر فضای ابری. نسخه عمومی به صورت رایگان قابلیت دانلود را دارا می‌باشد اما در رابطه با دو نسخه دیگر باید مبلغی را به عنوان حق اشتراک سالیانه پرداخت کرد.

در حال حاضر در جهان بیش از ۳۰۰ شریک تجاری از این سامانه در بحث تجارت الکترونیکی بهره می‌برند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که این سامانه در سال ۲۰۱۵ رتبه یک را در زمینه‌ی خرده‌فروشی اینترنتی کسب کرده است.

PrestaShop

این سامانه در سال ۲۰۰۷ توسط گروهی از دانشجویان فرانسوی پیاده‌سازی شد. در طی ۱۰ سال این نرم‌افزار متن باز مفتخر بود که بیش از ۲۵۰۰۰۰ فروشگاه آنلاین را با استفاده از راهکار‌های ساده، کامل و منطبق بر شرایط بین‌المللی را پوشش دهد. دفاتر این شرکت در پاریس و میامی مستقر هستند و نسخه متن باز عمومی این سامانه بیش ۸۵۰۰۰۰ عضو را پوشش می‌دهد.

شعار این مجموعه “موفقیت بازرگانی دیجیتال شما از اینجا شروع می‌شود” می‌باشد.

PrestaShop به صورت رایگان برای دانلود موجود می‌باشد. آخرین نسخه تست‌شده‌ی این سامانه نسخه ۳٫ ۱٫ ۶٫ ۱ می‌باشد که در جولای ۲۰۱۵ به بازار عرضه شد.

این سامانه در مقوله‌ی تجارت الکترونیکی در سطح جهان موفق بوده است به گونه‌ای که در حال حاظر بیش از ۶۵ ترجمه مختلف از این سامانه در بازار موجود است که همین امر سبب شده که این زیرساخت در ۲۰۰ کشور دنیا مورد استفاده قرار بگیرد.

در آخر می‌توان گفت که نرم‌افزارهای Magento و PrestaShop قابلیت‌های متعددی دارند ولی در مقوله‌ی قابلیت استفاده (usability) هنوز نیاز به بهبود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

2 + 11 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست