ترکیب اینترنت اشیا(IOT) و برنامه‌ریزی منابع سرمایه‌ای(ERP) برای بهبود قابلیت ردیابی مواد غذایی

تا سال ۲۰۲۰، بیش از ۲۰ میلیارد اشیا متصل به اینترنت در سراسر جهان در بخش‌های مصرف کننده و تجاری مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این یک ارتباط هوشمندانه برای هر فرد روی سیاره است. واضح است که اینترنت اشیا(IOT) برای چند سال آینده یک راننده کسب و کار مهم خواهد بود. تأثیر آن بر ردیابی مواد غذایی در حل همه چیز از گرسنگی جهانی تا بهبود ایمنی مواد موثر خواهد کرد.

 

food

 

با توجه به شرایط نابینایان، IOT اشاره می‌کند به هر شی که می‌تواند به اینترنت متصل شود. و با هدف، این می‌تواند به معنای اشیا متنوع مانند لباس، عمق سنج آب، دستگاه‌های تناسب اندام، تلفن‌های همراه و حتی بسته بندی مواد غذایی باشد. استوارت اسکنلون، مدیرعامل Epic ERP می‌گوید، حتی اگر مردم با مفهوم اتصال هم آشنا شوند، IOT آن را به سطح کاملا متفاوت می‌برد.

IOT اطلاعات فراوانی را برای سازمان فراهم می‌کند، صرف نظر از نوع صنعت، با وسیله‌ای برای گرفتن طیف گسترده‌تری از اطلاعات که پوشش بیشتری از آنچه قبلا امکان پذیر بود را داراست. به نوبه خود، این نیاز به مدیریت داده‌ها و تبدیل به بینش است که می‌تواند به تحویل خدمات بهبود یافته، توسعه محصول و سایر مزایای رقابتی منجر شود.

محور ERP

البته، مدیریت جریان فراگیر داده‌های تولید شده توسط این دستگاه‌ها نیازمند راهکارهایی است که قابل انعطاف و قابل تنظیم برای الزامات و نیازمندی‌های سازمانی هستند. بخاطر این است که در آن سیستم‌های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) وارد می‌شوند.

بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که ERP انعطاف پذیر است، اما سیستم‌های امروز بسیار باشکوه‌تر و کاربر پسند تر از سیستم‌های عظیم گذشته هستند. فروشندگان مدرن ERP نمی‌توانند به یک کد پیچیده اختصاصی با یک معماری بسته متکی باشند. آن‌ها باید برای کسب و کار باز باشند و آماده ارتباط با هر دستگاهی صرف نظر از موقعیت مکانی آن‌ها باشند، با توجه به تأثیر این بر کسب و کارهایی که این فلسفه را در بر می‌گیرند، داشتن یک پلتفرمیکه تجزیه و تحلیل داده های IOT در زمان واقعی ارائه می دهد، لازم است. اطلاعات کسب و کار باعث نوآوری و کارایی زیادی در زنجیره عرضه خواهد شد.

یک تغییر تولید معمول هشت ساعت را در نظر بگیرید. اگر ماشین‌ها در یک کارخانه مواد غذایی تنها دو ثانیه ناکارآمد باشند، با توجه به این که هر زمان چرخه فقط چند ثانیه طول می‌کشد، این می‌تواند به یک زیان کامل هشت ساعته تغییر بکند که در هر هفته اضافه شود. سیستم‌های ERP قادر به خواندن اطلاعات ماشین زمان واقعی در برنامه ریزی تولید از طریق IOT هستند، یک پردازنده غذایی می‌تواند به میزان قابل توجهی راندمان را افزایش دهد. همان را می توان در حجم داده‌ها گفت.

درک این که آنچه واقعا در همه دستگاه‌های خود در سراسر گیاهان قرار دارد، در هر جای دیگردر این محیط رقابتی، زیبا نیست. سپس در اجزایی مانند رطوبت، ویسکوزیته، حجم و غیره عامل را در نظر بگیرید و کسب و کار واقعا قادر به درک ردیابی واقعی خواهد بود.

حل مسایل

این نکته ممکن است تلخ باشد، اما ترکیب IOT، مدیریت ERP، و داده‌های موثر است که پتانسیل حل مسائل جهانی مهم مانند گرسنگی در جهان را دارد. با بهینه سازی فرایندها، می‌توان عملکرد محصول را بهبود بخشید. علاوه بر این، با استفاده از دستگاه‌های IOT در تجهیزات، کشاورزان می‌توانند بینش بهتر بر نوسانات خاک دریافت کنند و بهترین روش‌های برداشت و ذخیره سازی محصولات را شناسایی کنند.

برای باقی فرآیند زنجیره تامین، داشتن بهترین راه برای جمع آوری و تحویل، و حتی کاهش تلفات با اطمینان از اینکه سطوح مناسب موجودی به مکان‌های خرده فروشی توزیع می‌شود، سودمند است.

اما، بدون تمایل به پذیرش IOT و سیستم‌های مبتنی بر ERP، بخش مواد غذایی با شکست و سختی مواجه است. نشانه‌ها واضح است، تغییر اجتناب ناپذیر است و IOT به یک سطح یکپارچه کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

17 − شانزده =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست