برنامه‌ریزی منابع سرمایه‌ای(ERP) و اینترنت اشیا(IOT): ایجاد خلبان اتوماتیک برای برنامه‌های کاربردی کسب و کار

وعده اتومبیل خودکار ممکن است نزدیک به واقعیت است. اگر چه اتوپیلت برای اتومبیل هنوز برای اولین بار آماده نشده است، در نظر بگیرید که چقدر از کنترل کروز ساده گذشته است. کنترل کروز برای نظارت بر یک سنسور (سرعت) و کنترل یک دستگاه (شتاب دهنده) برای ثابت نگه داشتن سرعت  استفاده می‌شود و با نادیده گرفتن جهت حرکت ماشین یا ترافیک پیشروی می‌کند. اتوپایلوت واقعی به انواع سنسور نیازمند است که بتواند تشخیص ترافیک و دیگر موانع را مطابق با قوانین ترافیک محلی انجام دهد. همچنین مسافر را به جایی که می خواهد برود، برساند. علاوه بر این، اتوپایلوت باید قادر به کنترل فرمان، شتاب، ترمز و سایر جنبه‌های خودرو باشد. اگر موفقیت آمیز باشد، اتوپایلوت برای خودرو شما وعده داده می‌شود که تمام مدل‌های کسب و کار را ارتقا دهد.

Related image

 

سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سرمایه‌ای(ERP)

برنامه‌های کاربردی تجاری می‌توانند از یک اتوپایلوت نیز استفاده کنند. سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سرمایه‌ای(ERP) به طور فزاینده‌ای بسیاری از وظایف پردازش اطلاعات مورد نیاز کسب و کار را انجام می‌دهند. اضافه کردن سنسورهای بیشتر و دسترسی به کنترل‌های بیشتر (تقویت سیستم برنامه‌ریزی منابع سرمایه‌ای(ERP) خود با اینترنت اشیا(IOT)) می‌تواند شما را در راه ایجاد اتوپایلوت کار خود و تمرکز قدرت مغز خود را در جایی که شما نیاز دارید (به جای اینکه به آنجا برسید) قرار دهد.

سیستم برنامه‌ریزی منابع سرمایه‌ای(ERP) می‌تواند ریشه‌های اطلاعات را در اولین روزهای محاسبات ردیابی کند. این سیستم‌های اولیه توسط استانداردهای امروز ساده گشتند، اما ماهیت پردازش اطلاعات را در بر دارند. آن‌ها اطلاعات را جمع آوری، تجزیه و تحلیل کرده و با پردازش این اطلاعات، و اطلاعات جدید به شما بینش را بازمی‌گرداند. سیستم‌هایی که موجودی و تدارکات را اداره می‌کردند در میان اولین سیستم‌هایی  که کامپیوتری شدند. به این علت که به سادگی حجم اطلاعات و نیاز به دقت، هزینه استفاده از رایانه‌ها را به جای قوانین کاغذی توجیه می‌کرند.

تاریخچه

در سال‌های ۱۹۴۰ و ۱۹۴۱، یک افسر ارتش ایالات متحده به نام هنری اورند، استفاده از کارت‌های پانچ را در مدیریت تامینات کامپیوتری مشاهده کرد و توانایی اتوماسیون در تدارکات نظامی را درک کرد. در اواخر دهه ۱۹۷۰، کار‌ت‌های پانچ همچنان یک روش رایج برای دریافت اطلاعات در موجودی، صورتحساب یا سیستم عرضه برای پردازش بیشتر بود. همانطور که سیستم‌ها در حال افزایش حجم کار بودند، برنامه نویسان نیاز به توسعه سریع‌تر و دقیق‌تر روش‌های به دست آوردن اطلاعات در سیستم را داشتند. پایانه‌ها، کاربران را قادر می سازد تا به طور مستقیم با کامپیوتر ارتباط برقرار کنند، زمانی که داده‌ها به اشتباه وارد شده‌اند، بازخورد زمان واقعی را برای کاربران فراهم می‌کنند. از دهه ۱۹۹۰، دوران کلاینت سرور قدرت کامپیوتر را برای ارائه یک رابط کاربری دوستانه‌تر و قدرتمند بین کاربران و سیستم‌هایی که داده‌های کسب و کار را پردازش می‌کنند، استفاده می‌کند. به منظور بهبود سرعت و دقت بیشتر، ماشین‌های خاصی برای اتصال مستقیم به سیستم، از قبیل دستگاه‌ ساعت‌زنی متصل به یک سیستم حضور و غیاب، توسعه داده شدند. در ابتدا، این ماشین آلات مخصوص بسیار اختصاصی و نسبتا گران بود، اما بازده قابل توجهی در سرمایه گذاری – مخصوصا در موقعیت‌های با حجم بالا فراهم کرد.

اتوپایلوت نرم افزار کسب و کار بیشتر از آنچه اتفاق می‌افتد در کسب و کار احساس می کند، تصمیمات دقیق‌تر را می گیرد و به مدیریت کمک می‌کند سریع‌تر نتایج را به ارمغان بیاورد.

اینترنت اشیاء (IOT)

انقلاب بعدی راه حل‌های ERP برای جمع آوری اطلاعات بیشتر، سریع‌تر‌ و دقیق‌تر از طریق استفاده از اینترنت اشیاء (IOT) در حال راه اندازی است. اینترنت اشیاء (IOT) مجموعه‌ای از ابتکارات است که در آن اشیاء روزمره اتصال به سیستم‌ها دارند. در ساده‌ترین سطح، به جای اینکه تکیه بر مردم برای انتقال اطلاعات به سیستم باشد، سیستم های ERP با استفاده از اینترنت اشیاء (IOT) جمع آوری داده‌ها به طور مستقیم از ماشین‌هایی که مشغول کار یا مشاهده کار هستن را فعال خواهد کرد. اشیاء مشترک مانند تلفن‌های همراه دارای سنسورهایی هستند که به طور مداوم مکان جغرافیایی، جهت گیری، درجه حرارت، صدا را نظارت می‌کنند (بنابراین Siri می‌تواند سوال را پاسخ دهد)، ویدئو (با دوربین‌های چندگانه)، دوربین‌ها، میکروفون‌ها و دستگاه‌های دیگر به طور فزاینده در همه جای جهان امروز است. یک دستگاه تنها در طبقه کارخانه ممکن است اطلاعات زمان واقعی در مورد وضعیت خود را از صدها سنسور همزمان پخش کند. پتانسیل IOT در بهره گیری از تمام توان جمع آوری داده‌ها برای بهبود کمیت، دقت و سرعت جمع آوری اطلاعات برای ERP است – همه در حالی که هزینه جمع آوری اطلاعات را کاهش می‌دهد.

اتوپایلوت

هنگامی که سیستم ERP به دستگاه‌های IOT برای جمع آوری اطلاعات متصل می‌شود، سیستم  می‌تواند این دستگاه‌ها را کنترل کند. دستورالعمل‌های ارسال به ماشین‌ها جدید نیست، اما IOT امکان کنترل بیشتر دستگاه ها را (و ارزان تر) از قبل می‌دهد. سیستم‌های ERP باید نظارت بیشتری بر حسگرهای بیشتری در مورد آنچه در کسب و کار اتفاق می‌افتد،  به منظور کنترل موثر و کنترل دستگاه در طبقه کارخانه و در انبار داشته باشند. همانطور که اتوپایلوت خود مانع می‌شود و به شما در جلوگیری از آن کمک می‌کند، زمانی که اتوپایلوت خود (EOTI-enhanced Ipc) شما بازخوردی از یک سنسور درجه حرارت نشان می‌دهد که یکی از ماشین‌ها در طبقه کارخانه خیلی داغ است، اتوپایلوت می‌تواند بسته شود پایین دستگاه، مدیریت هشدار، و به طور خودکار توصیه اقدامات به تغییر مجدد کار بر این اساس را ارائه بدهد. نرم افزار اتوپایلوت کسب و کار بیشتر از آنچه اتفاق می‌افتد در کسب و کار احساس می‌کند، تصمیمات دقیق‌تر را می‌گیرد و به مدیریت کمک می‌کند تا نتایج بهتر را سریع‌تر بدست آورد.

نتیجه گیری

مانند ماشین خودآرایی، نرم افزار تجاری اتوپایلوت نباید بدون راننده باشد. مردم هنوز هم باید اطمینان حاصل کنند که سیستم کاری را انجام می‌دهد و هنوز باید تصمیم بگیرند که چگونه شرکت را اجرا کند. با ارتقاء IOT-enhanced ERP، موقعیت‌های رایج (حتی پیچیده) می‌تواند شناسایی و مدیریت شود، و از طریق مدیریت برای رسیدگی به مسائل استراتژیک بیشتر، مدیریت شود. ERP و IOT پتانسیل واقعی اجرای برنامه‌های تجاری خود را در اتوپایلوت ارائه می‌دهند.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

1 × 3 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست