انتخاب راه راست برای پیاده سازی سیستم مدیریت منابع سرمایه(ERP) جهانی

پیاده سازی سیستم مدیریت منابع سرمایه(ERP) تلاش پیچیده‌ای برای هر سازمان است، اما وقتی که پیاده سازی ERP جهانی را انتخاب می‌کنید، بسیار پیچیده‌تر خواهد بود.

 

erp implementation

 

چندین مسئله‌ای را در نظر بگیرید که شما در برنامه ریزی پیاده سازی ERP جهانی، از تفاوت در زبان‌ها تا مقررات مختلف مالیاتی در کشورهای مختلف باید بپردازید. جری کیستلر، مدیر عامل شرکت، در این پادکست چند چیز را که سازمان‌ها باید قبل از شروع پیاده سازی ERP جهانی بدانند، مورد بحث قرار می‌دهد. کیستلر بیش از ۲۰ سال است که در حال اجرای سیستم‌های ERP جهانی است و شرکت وی برنامه‌های آن، سیستم‌های مایکروسافت داینامیکس را در بیش از ۶۰ کشور اجرا و پشتیبانی می‌کند.

انتخاب راه‌کار پیاده‌سازی

کیستلر می‌گوید قبل از شروع یک پروژه باید دو گزینه مهم را انتخاب کنید. اولی این است که تصمیم بگیریم آیا شما در یک مرحله انجام می‌دهید یا مرحله‌ای انجام ‌می‌دهید، در حالت اول سیستم را به صورت یکپارچه اجرا می‌کنید یا یک “انفجار بزرگ”، که در آن سیستم به طور کلی در یک فشار بزرگ اجرا می‌شود. در حالت دوم، شما باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید فرایندهای تجاری را در سراسر سیستم استاندارد سازی کنید یا به بحش‌های مختلف اجازه دهید فرایندهای خود را اجرا کنند.

کیستلر می‌گوید در هر دو تصمیم، شما باید مقررات قانونی محلی را در نظر بگیرید. آمریکای لاتین به خصوص پیچیدگی دارد و هر کشور دارای سیستم مالیاتی خود است که باید در سیستم پیکربندی شود. برای مثال، برزیل می‌تواند تا پنج مالیات مختلف در یک معامله واحد داشته باشد.

مهمتر از همه این است که همه افراد درگیر در فرآیند را جمع آوری کنید که روش انجام قبلی را تعیین کنند. او می‌گوید شما باید مردم را در این شرکت از سراسر جهان جمع آوری کنید و آنها را در یک اتاق (زنده یا مجازی) برای تعیین فرایندها قرار دهید.

آنها باید فرایندهای اساسی را که انجام می‌دهند را جمع بندی کنند.  سپس شما آنچه شما را که می‌توانید استاندارد کنید و چه تغییراتی ممکن است داشته باشید را انجام دهید.در نهایت تصميم بگيريد – آيا در تمامي تغييرات مختلفي که در همه کشورها وجود دارد، پیاده سازی می‌کنید و يا ما مي‌خواهيد همه را به يک فرآيند استاندارد تبديل کنيد؟

يکي از دلايلي که شما بايد همه را در يک دیدگاه قرار دهيد اين است که يا رويکرد براي استراتژي‌هاي پياده سازي و فرآيند داراي نقاط قوت و ضعف خود است. مزيت تئوري انفجار بزرگ اين است که نرم افزار در تمام نقاط در يک زمان اجرا مي‌شود. با اين حال، اين به اين معني است که شما نياز داريد تا تيم‌هاي زيادي براي انجام پياده سازي و پشتيباني داشته باشید، که ممکن است هزينه بيشتر و منجر به از دست دادن کنترل شود. رويکرد مرحله‌اي زمان‌بر است، اما اجازه مي‌دهد تا شما يک تيم کليدي را در پياده سازي در همه نقاط درگير داشته باشيد، که اطمينان از هماهنگي در طول فرآيند می‌باشد.

نتیجه‌گیری

هيچ جواب درستي براي رويکرد شما وجود ندارد. بهترين کار اين است که تجزيه و تحليل واقعا خوبي را پيش از آن انجام دهيد تا بتوانيد بدانيد که محيط شما چگونه شبيه‌سازی می‌شود. سپس تصميم گيري در مورد انتخاب نرم افزار را انجام دهید و در آخر انتخاب راه‌کار پیاده‌سازی آن را داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دو + 1 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست