آنچه شما بایددر مورد انتقال سیستم مدیریت منابع سازمانی(ERP) به فضای ابری بدانید

طبق گزارشی از Cloud Security Alliance تقریبا ۷۰ درصد سازمان‌هایی که از سیستم مدیریت منابع سازمانی(ERP) استفاده می‌کنند، در حال حاضر داده‌های مربوطه را به فضای ابری منتقل کرده‌اند و به تحلیل آن‌ها در این فضا می‌پردازند. تقریبا ۹۰ درصد از آنهایی که مورد بررسی قرار گرفتند، گفته‌اند که برنامه‌‌های کاربردی سیستم مدیریت منابع سازمانی(ERP)  که استفاده می‌کنند منجر به چالش‌های بسیاری در زمینه مهاجرت و انتقال می‌شود.

دغدغه‌های اصلی مهاجرت سیستم مدیریت منابع سازمانی(ERP) به فضای ابری در میان ۲۰۰ مدیر و کارکنان شرکتی که مورد بررسی قرار گرفته‌اند شامل انتقال داده‌های حساس (۶۵ درصد)، امنیت (۵۹ درصد)، مشکلات مربوط به رعایت قوانین (۵۴ درصد)، اختلال در عملیات تجاری (۴۷ درصد) و زمان مهاجرت اطلاعات (۴۶ درصد) بوده است.

شما باید این گونه گزارش‌ها را با دقت بسیاری بررسی و تحلیل کنید. زیرا ممکن است توسط ارائه دهندگان سیستم‌های مدیریت منابع سازمانی(ERP) پرداخت شده و داده‌ها دست کاری شده باشند. با این حال، با توجه به تجربیات بنده و گزارشاتی که در این چند سال مشاهده کرده‌ام انتقال سیستم مدیریت منابع سازمانی(ERP) به فضای ابری در حال انجام است.

آنچه شما بایددر مورد انتقال سیستم مدیریت منابع سازمانی(ERP) به فضای ابری بدانید

 

چرا مهاجرت سیستم مدیریت منابع سازمانی(ERP) به فضای ابری در حال حاضر رخ می‌دهد؟

مهاجرت برنامه‌های کاربردی بحرانی در حال حاضر به دلایل مختلف اتفاق می‌افتد.

اولا، اجاره‌های سخت افزاری برای تجدید، یا ارتقاء باید رخ دهد برای حرکت به نسل بعدی مدیریت منابع سازمانی(ERP) و یا دیگر برنامه‌ها مهم است. بنابراین، ارائه دهندگان مدیریت منابع سازمانی(ERP) با نرم افزار جدید و الزامات محاسباتی جدید که همچنان در حال رشد هستند، نشان داده می‌شوند و این بدان معنی است که تدارکات سخت افزاری و مرکز داده برای IT. این هزینه در حال افزایش است. با جایگزین‌های عمومی ابر امروز، مسئله این است که آیا فکر می‌کنید که ابر امن است یا خیر، این چیزی نیست که شما نمی‌توانید با جایگزین محل، هزینه آن را بپردازید.

دوم، شرایط تغییر کرده است. چند سال پیش، ناظران پیش بینی ناپایداری، نقص‌ها و غیره را به عنوان یک نتیجه از مهاجرت به فضای ابری می‌دانستند، هیچ کدام در مقیاس قابل توجهی اتفاق نیافتاده است. بنابراین، کسانی که بر روی محاسبات ابری بر اساس استدلال قریب الوقوع به کار می‌روند، دیگر گوش نمی‌دهند یا از رهبری فناوری اطلاعات خارج نمی‌شوند.

مشخص کردن علت مشکل اصلی سیستم مدیریت منابع سازمانی(ERP) بر فضای ابری

در حالی که ثابت شده است که انتقال محاسبات به فضای ابری ایمن است، هنوز باید تجزیه و تحلیل مورد کسب و کار خود را انجام دهید. شما نمی‌توانید فقط انتخاب کنید و به سمت فضای ابری حرکت کنید. این بیشتر برای مدیریت منابع سازمانی(ERP) درست است.

در تجربه من، مهاجرت مدیریت منابع سازمانی(ERP) به یک ارائه دهنده فضای ابری در بسیاری موارد گرانتر است. بسیاری از ارائه دهندگان مدیریت منابع سازمانی(ERP) که از ابرهای عمومی حمایت می‌کنند، ممکن است برای اجرای در فضای ابری، مانند آنچه که آنها “هزینه های پشتیبانی ویژه” نامیده می‌شود، هزینه‌های بسیار بیشتری را دریافت کنند. البته، این کار را با دریافت پول جهت مهاجرت به فضای ابری انجام می‌دهند. مشتریان سازمانی به شدت در انتخاب دچار مشکل شده‌اند، زیرا بعضی از ارائه دهندگان از فضای ابری پشتیبانی نمی‌کنند.

در اینجا بنده چند پیشنهاد برای کاهش این مشکل‌ها دارم:

  • اطمینان حاصل کنید که در هنگام مذاکره، اختیار دارید. قبل از پرداخت هزینه سیستم مدیریت منابع سازمانی(ERP)  به فضای ابری حرکت کنید.
  • جایگزین‌های سیستم مدیریت منابع سازمانی(ERP) سنتی را در نظر بگیرید که بر فضای ابری پیاده سازی شده‌اند. بنده متوجه هستم که تغییر سیستم ممکن است زمان‌بر باشد ولی ارزش این را دارد.

تصمیمات دشواری پیش رو دارید با این حال، با ذهنی باز فکر کنید و آماده باشید که در مسیرهای سخت‌تر حرکت کنید.

شرکت فناوری خبره با ارائه راه کار سیستم مدیریت منابع سازمانی(ERP) قو که بر فضای ابری پیاده سازی شده‌ است، تمامی این دغدغه‌ها را در نظر گرفته و آماده ارائه راه‌ کار خود به سازمان‌ها و شرکت‌ها در فضای ابری می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

8 − 5 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

فهرست